Çocuklar Gençlik Parkında Atölyelere Katılıyor Çocuklar Gençlik Parkında Atölyelere Katılıyor

Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından yürütülen Davranışsal Bağımlılıklarla Mücadele İl Programı kapsamında önemli bir etkinliğe imza attı. Program çerçevesinde, Uzman Hülya Ağca'nın katılımlarıyla, Sosyolog Sultan Solmaz ve Sosyal Çalışmacı Oğuzhan Emre Gümüş tarafından Cumhuriyet Ortaokulu 7. sınıf öğrencilerine yönelik teknolojinin doğru kullanımı konusunda bilgilendirme yapıldı.

Öğrencilere teknolojinin etkin ve dengeli kullanımının önemi anlatılırken, dijital bağımlılığın risklerine karşı farkındalık oluşturuldu. Ayrıca, öğrencilerle birlikte geleneksel Türk oyunlarından olan Yakan Top oynama etkinliği gerçekleştirildi.

438169110 847839067375413 5628544312929660874 N

Etkinlik, öğrencilere hem sağlıklı bir yaşam tarzı hem de kültürel değerlerin önemini vurgulayarak, teknoloji bağımlılığının önüne geçmeye yönelik bir adım olarak değerlendirildi. Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü, gelecek nesillerin teknolojiyi doğru kullanarak sağlıklı ve dengeli bir yaşam sürmelerine katkı sağlamak amacıyla benzer etkinliklerin devam edeceğini belirtti.

Haber: H. Murat Taner