TED Ankara Koleji öğrencisi, annesi ve anneannesiyle birlikte stüdyoya girdi

Videoda Ortaokul 5. sınıf öğrencisi Aşkefsa Koçak, annesi ve anneannesi ile birlikte 23 Nisan'a özel ‘Sanki Her Tarafta Var Bir Düğün' şarkısını seslendirdi. 

Üç kuşak tarafından seslendirilen sevilen çocuk şarkısı videosunun arka planında TBMM'nin 1920'deki açılışı sırasında çekilen fotoğraflara, Atatürk'ün çocuklarla birlikte çekilen fotoğraflarına ve TED Ankara Koleji'nin 1931'deki kuruluşundan 2024 yılına kadar geçen 93 yıllık sürede çekilen 23 Nisan fotoğraflardan bir seçkiye yer verildi. 

3 Kusak Yarism Gorsel 1

“Kuşaklar boyu ilk günkü heyecanla ve gururla” mesajıyla son bulan videonun paylaşılmasının ardından TED Ankara Koleji öğrencileri, öğretmenleri, velileri, çalışanları ve mezunları tarafından büyük bir beğeniyle karşılaştı ve sosyal medyada kısa sürede hızla yayıldı. 

3 Kusak 23 Nisan

Müzik, tiyatro, piyano ve baleyle ilgilenen Aşkefsa Koçak'ın annesi Prof. Dr. Selen Bilge Koçak, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümünde görev yapıyor. Anneanne Fatma Yücel Bilge ise emekli öğretmen. 

İŞKUR’dan Bahçıvan Gıda Firmasına Ziyaret İŞKUR’dan Bahçıvan Gıda Firmasına Ziyaret

TED Ankara Koleji Genel Müdürü Bilge Baki, “Üç Kuşak 23 Nisan Coşkusu” videosu çekimleri öncesinde öğrenci Aşkefsa Koçak ile ailesini makamında kabul ederek bir süre sohbet etti. Genel Müdür Baki, böyle anlamlı bir projeye katkı sağladıkları için tüm aile üyelerine tek tek teşekkür etti ve tebriklerini iletti. Baki, “Bu video, 1931'den bugüne ülkemizin eğitim meşalesi olan TED Ankara Koleji'nin cumhuriyet değerlerine kuşaklar boyu bağlılığının bir sembolü olmuştur” diye konuştu. 

3 Kusak T E D Ankara Koleji Genel Muduru Bilge Baki Ile (2)

İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışmasında ilçe birincisi oldular 

Aşkefsa Koçak'ın annesi Prof. Dr. Selen Bilge Koçak, projede yer almalarıyla ilgili düşüncelerini şöyle ifade etti: ‘”23 Nisan'a özel hazırlanan bu harika ve anlamlı projenin paydaşları olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Daha önce her birimiz birçok değerli projede yer aldık. Bu projelerin her birinde ayrı bir heyecan yaşadık. Ama 23 Nisan'ın önemi ve anlamı nedeniyle bu proje için bir kat daha heyecanlıydık. Projenin hazırlanmasında emeği geçen tüm TED Ankara Koleji ailesine teşekkürlerimizi sunuyoruz.” 

3 Kusak 23 Nisan 1

Kahramankazan İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Üç Kuşak İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması”na üç kuşağı temsilen anne ve anneannesiyle birlikte katılan 5. Sınıf öğrencisi Aşkefsa Koçak, Gölbaşı ilçe birincisi ve Ankara il üçüncüsü olmuştu. 

3 Kusak Yarism Gorsel

23 Nisan Video link: https://www.youtube.com/watch?v=YaPn-KvhjKQ 

İstiklal Marşı Güzel Okuma Yarışması Videosu linki: https://www.youtube.com/watch?v=nXTa36iWZ8k