Babaeski Belediye Başkanı Fırat Yayla, ilçe genelinde gerçekleştirilen ilaçlama çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini açıkladı. Başkan Yayla, belediyenin ilaçlama araçları ve personeliyle birlikte yoğun bir şekilde çalıştığını belirtti.

Başkan Fırat Yayla, yaptığı açıklamada, “İlaçlamalarımız araçlarımız ve personelimizle beraber tüm hızıyla devam ediyor” dedi. Belediye, özellikle yaz aylarında artan haşere ve sinek sorununa karşı etkin bir mücadele yürütüyor. İlçe genelindeki mahallelerde yapılan düzenli ilaçlama çalışmaları, halk sağlığını koruma amacıyla titizlikle gerçekleştiriliyor.

Belediye ekipleri, parklar, bahçeler, sokaklar ve açık alanlar başta olmak üzere birçok noktada ilaçlama faaliyetlerini sürdürüyor. Çalışmalar, belirlenen program dahilinde düzenli aralıklarla yapılarak, haşere ve sinek popülasyonunun kontrol altında tutulması hedefleniyor.

Babaeski Belediyesi, halk sağlığını koruma ve yaşam kalitesini artırma amacıyla yürüttüğü ilaçlama çalışmalarını aksatmadan sürdüreceğini ve vatandaşların her türlü taleplerine hızlı bir şekilde cevap vereceğini belirtti.

Bahçesinde kedi büyüklüğünde farelerin cirit attığı tesis, yaydığı kokuyla mahalleliyi bezdirdi Bahçesinde kedi büyüklüğünde farelerin cirit attığı tesis, yaydığı kokuyla mahalleliyi bezdirdi

Haber: H. Murat Taner

Muhabir: Hacı Murat Taner