Vize Belediyesi, çevre bilincinin geliştirilmesi ve doğal kaynakların korunması için önemli bir adım attı. 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında, Vize Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi, Namık Kemal Ortaokulu Harezmi Proje Sınıfı öğrencilerini ağırladı. Öğrenciler, öğretmenleri ve tesis personelleri rehberliğinde Atık Su Arıtma Tesisi ile Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek çevre yönetimi konusunda bilgi sahibi oldular.

Aydın, Genç Çiftin Nişan Yüzüklerini Kesti Aydın, Genç Çiftin Nişan Yüzüklerini Kesti

Vize Belediye Başkanı Ercan Özalp, yaptığı açıklamada, ‘’Gençlerin çevre bilincinin artmasına, doğal kaynaklarımızın korunmasına ve gelecek nesillerin çevreye daha duyarlı olmasına her zaman katkı sağlamaya devam edeceğiz. Öğrencilerimiz tesislerimizi ziyaret ederek tesislerin teknik detaylarını yakından görme ve çevre konularında bilinçlenme fırsatı bulmuş oldular.’’ ifadelerini kullandı.

Ziyaretin sonunda, öğrencilere çevre bilincini pekiştirmek amacıyla atık pil toplama kutusu ve fideler hediye edildi. Bu küçük jestlerle öğrencilere çevre koruma ve sürdürülebilirlik konularında daha fazla sorumluluk bilinci aşılanması hedeflendi.

Haber: H. Murat Taner

Muhabir: Hacı Murat Taner