Kırklareli Belediyesi, ünlü bilim insanı Prof. Dr. Mehmet Özdoğan'ı ve beraberindeki heyeti ağırladı. İstanbul Üniversitesi Prehistorya Ana Bilim Dalı Başkanlığı'ndan emekli olan Prof. Dr. Özdoğan, Kırklareli'nde gerçekleştirdiği arkeolojik çalışmalarla öne çıkıyor.

90'lı yıllardan itibaren Kırklareli'nin tarihine ışık tutan ve kent tarih turizmine önemli katkılarda bulunan Prof. Dr. Mehmet Özdoğan’ın, Aşağıpınar ve Kanlıgeçit projeleri çalışmaları gerçekleştirdiği belirtildi. Bu projeler kapsamında şehre, elde edilen tarihi verilerin analiz edildiği bir laboratuvar kazandırdığı vurgulandı.

Belediye Başkanı Bulut, Prof. Dr. Özdoğan'ı ve heyetini ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirtti. Ziyaret sırasında, Kırklareli'nin tarihi ve kültürel mirasına yapılan katkılar üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Kırklareli Merkez Başkanı Göç: “Kurban Bayramı’mız Mübarek Olsun” Kırklareli Merkez Başkanı Göç: “Kurban Bayramı’mız Mübarek Olsun”

Başkan Bulut, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Prof. Dr. Mehmet Özdoğan ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

Haber: H. Murat Taner

Muhabir: Hacı Murat Taner